Ajmokac

Kaže mama da je ovo često pravila ranije i da sam uvek volela da ga jedem, ali se ne sećam . . .

Uglavnom, preukusno je, jednostavno za napraviti i preporučujem da probate :)

Potrebno je:

  • belo meso
  • pola glavice belog luka (5-6 čenova)
  • 1dl ulja
  • 2-3 kašike brašna
  • malo vegete
  • kocka za supu
  • 2dl mleka
  • 2dl vode
  • pola kisele pavlake

Priprema:

Belo meso skuvati u vodi (koja se može posoliti, mi izbegavamo so iz privatnih razloga), izvaditi, iseći na zalogaje i ostaviti sa strane. U drugu šerpu sipati ulje i propržiti sitno iseckani ili izgnječeni (na onu spravicu) beli luk, te dodati brašno. Kada se brašno proprži sipati mleko i vodu, zatim kocku za supu, vegetu, peršun  i malo majčine dušice (ona nije neophodna) i mešati dok se ne zgusne. Zatim dodati meso i kuvati još nekoliko minuta. Kada se servira umešati malo pavlake i to je to :) Ukusno je sa pireom, testeninom, i može se kombinovati maltene sa svime. Neko stavlja i sirće ili limunov sok, ne preferiram, jer ne volim :)

Vreme za koje se pripremi je manje od 30 minuta.

Uživajte!




EDIT:  Ovaj recept je objavljen i ovde.

Tags: , , , ,

8 Responses to “Ajmokac”

  1. Darko says on :

    Divno, skuvaću ga prvom prilikom. Vreme pripreme manje od 30 min… hmm videćemo :)

  2. Dudaelixir says on :

    Advokatice, bilo bi divno kada bi ovaj recept postavila na http://www.kuvajmo-blogovski.com koji su otvorili SanjaKokica i Mangup!

    Odličan ti recept!

  3. stevo says on :

    Ahhhaaaaa, Drvena! Vidim, postala si kuvarica! Neka, neka kuvaj samo da se najedemo :D Pozzzz!

  4. Punky says on :

    Izgleda da svaki kraj “Ajmokac” ili “Ajmakac” drugacije, tj. malo drugacije sprema… ;)

  5. #pratipetak u malo drugačijem izdanju! « Uspesi, padovi i život uopšte says on :

    [...] Ne zna svako za ajmokac ni šta je to. Tu je drveni_advokat koji će nam potanko objasniti „Ajmokac“. [...]

  6. Igor Petrović says on :

    Odlična ideja za klopu. Hvala. :)

  7. maic444 says on :

    njam njam njam :D a ovo se kod mene u selu zove chervish o.O s malim izmenama u sastojcima..tj ima jedno 700x vishe holesterola :D ali je jako njami :D

  8. Olgica says on :

    Svaka cast. Odavno nisam videla da neko pise nase domace stare recepte. Lepo je ovo procitati :) Nastavite dalje, steta je da nasa kultura jela i nasi stari recepti padnu u zaborav.

Leave a Reply